Vítejte na našem webu

Vítáme každého poutníka na jeho cestě malebným krajem Sedlčanska - regionu na rozhraní středních a jižních Čech. Ať již směřujete kamkoliv, vězte, že největší poklad, jenž vám můžeme nabídnout, vás bude neustále obklopovat a v různých podobách doprovázet.

 
     Tím pokladem cennějším než zlato míníme přírodu. Ono slovo možná svádí ke všednosti, ale pokud putujete pěšky či na kole, pak dobře víte, jak nádherné mohou být vyhlídky do krajiny, jak líbeznou krásu mohou vytvářet barvy stromů, polí či rozkvetlých luk. Zvlněný kraj téměř nedotčené přírody plné lesů, nevšedních balvanů rozličných tvarů a velikostí, skal, žulových lomů, rybníků, potůčků a tůní; kraj, kde kopce střídají údolí - to je naše Sedlčansko.

 

Novinky

Masopust ve Skanzenu Vysoký Chlumec

04.03.2017 14:00

Městské muzeum Sedlčany - Výstava děl sochaře Jaroslava Hladkého

23.02.2017 09:00
Výstavu děl sochaře Jaroslava Hladkého můžete navštívit do neděle 2. dubna.

Městské muzeum Sedlčan - „BAROKNÍ SYNAGOGY V ČESKÝCH ZEMÍCH“ - Výstava

12.01.2017 18:00
Městské muzeum Sedlčany ve spolupráci s Židovským muzeem v Praze pořádá výstavu „BAROKNÍ SYNAGOGY V ČESKÝCH ZEMÍCH“ Výstava představuje nejstarší, historicky a umělecky nejcennější synagogy, které...

Městské muzeum Sedlčany - "Nový Zéland a Austrálie s divokou Tasmánií" - přednáška

10.01.2017 10:47
Sedlčany - muzeum, 10.2.2017 18:00 "Nový Zéland a Austrálie s divokou Tasmánií",  - Cestovatelé Adriana a Pavel Jarolímkovi - Vstupné dobrovolné. 

www.sedlcanskemnakole.cz