Centrum Ochrany fauny ČR Hrachov

Rozsáhlý areál se nachází v obchi Hrachov v malebné obasti Středního Povltaví nedaleko Slapské přehrady. Jedná se o jedno z nejmodernějších zařízení na ochranu zvířat v České republice. Rekonstrukce byla provedena mezi lety 2010-2012 z prostředků EU v rámci Státního fondu životního prostředí, Ministerstva životního prostředí ČR a Středočeského kraje. Zařízení zajišťuje péči o zraněné volně žijící živočichy z rozsáhlého území okresů Příbram, Benešov a Tábor. Ročně se jedná až o 800 výjezdů pro zvířata, zejména ptáky a savce. Areál je plně vybaven nejen prostory pro chov a léčené zraněných zvířat, ale také pro veřejnost.

Areál nabízí expozici živočichů, přednáškové a výstavní prostory i interaktivní prvky pro děti. 

Během exkurze v expozici volně žijících živočichů se vám bude po celou dobu věnovat kvalifikovaný lektor. V rámci výkladu budete informováni nejen o zajímavostech z říše zvířat, ale budete seznámeni i s konkrétními osudy chovaných jedinců. Z bezprostřední blízkosti si tak můžete prohlédnout druhy běžně se vyskytující, ale i druhy kriticky ohrožené. Čekají na vás zástupci z řad pěvců, vrubozobých, brodivých, dravců, sov či šelem. V jarním období lze ukázat i mláďata ptáků a savců, která budou aktuálně v záchranné stanici. V budově Centra ekologické výchovy na vás čeká ještě jedna expozice, a to expozice ryb žijících v našich vodách. Poku d nepatříte ke zdatným rybářům či chovatelům ryb, máte tak jedinečnou příležitost prohlédnout si živočichy ukrývající se hluboko pod vodní hladinou.

Více zde: https://www.sedlcansko.cz/tipy-na-vylety/centrum-ochrany-fauny-cr-hrachov/

 

Návštěvní hodiny:

Otevírací doba: 1.dubna- 30.září
pondělí- pátek 9:00 - 16:00
sobota, neděle, svátky 10:00 - 16:00
červenec, srpen- 9:00- 17:00 každý den
 


Lektorné:

děti do 3 let- 0 Kč
děti od 3 let do 15 let- 50 Kč
dospělí od 15 do 65 let- 60 Kč
nad 65 let a osoby ZTP- 50 Kč
rodinné vstupné (2 dospělí, 2 děti) 200 Kč
 

Kontakt:

Centrum Ohrany fauny ČR Hrachov
Hrachov 13, 262 56 Krásná Hora nad Vltavou
IČO 67778585
Kontakt: 603 549 125, 603 259 902
Web: www.ochranafauny.cz, www.facebook.com/ochranafauny/
 

 

Fotogalerie: Centrum Ochrany fauny ČR Hrachov

/album/fotogalerie-centrum-ochrany-fauny-cr-hrachov/harachovlogo-jpg1/ /album/fotogalerie-centrum-ochrany-fauny-cr-hrachov/harachov6-jpg1/ /album/fotogalerie-centrum-ochrany-fauny-cr-hrachov/harachov3-jpg1/ /album/fotogalerie-centrum-ochrany-fauny-cr-hrachov/harachov4-jpg1/ /album/fotogalerie-centrum-ochrany-fauny-cr-hrachov/harachov2-jpg1/ /album/fotogalerie-centrum-ochrany-fauny-cr-hrachov/harachov5-jpg1/ /album/fotogalerie-centrum-ochrany-fauny-cr-hrachov/harachov7-jpg1/ /album/fotogalerie-centrum-ochrany-fauny-cr-hrachov/harachov8-jpg1/ /album/fotogalerie-centrum-ochrany-fauny-cr-hrachov/harachov1-jpg1/