Tipy pro handicapované

 

V našich turistických centrech, v sedlčanském muzeu a na dalších místech najdete prospekty Sdružení obcí Sedlčanska. Lidem pohybově handicapovaným doporučujeme zejména „Sedlčansko pro handicapované“ a „Turistickou ubytovnu“. Zde najdete potřebné tipy a kontakty, které při poznávání Sedlčanska využijete. A protože své výlety možná budete chtít plánovat podle internetu a skládačky prozatím nemáte k dispozici, dovolíme si na tomto místě jejich obsah prezentovat.
 

 

Kde jinde bychom měli doporučit začít vaše putování než v sedlčanském muzeu s bezbariérovým přístupem a výtahem. Přízemí slouží jako výstavní síň a klimatizovaná nekuřácká kavárna. Sbírky umístěné ve dvou podlažích v moderně řešené expozici přibližují minulost této oblasti, a sice již od pravěku až po světové války. O vaši pozornost se tu uchází stolička mamuta, rytířské brnění, dobové zbraně, trosky sestřeleného bombardéru a další předměty a dokumenty s bohatou historií. V samotných Sedlčanech doporučujeme zajistit si ubytování v bezbariérové turistické ubytovně u autobusového nádraží. Protáhnout svaly můžete v posilovně Pevan Gym v Sedlecké ulici, kterou společně s manželkou provozuje odborník na slovo vzatý - mistr světa v kulturistice z roku 2007 Petr Vaniš. Z dobře přístupných památek v okolí uveďme především torzo větrného mlýna u Příčov a když dostanete chuť na něco dobrého, doporučujeme novou stylovou Hospodu Krobián ve vísce Rovina u Vysokého Chlumce. Při cestě do Roviny vašemu pohledu jistě neunikne vysokochlumecký hrad (veřejnosti nepřístupný). Mimochodem v podhradí v budově obecního úřadu je vám k dispozici jedno z informačních center Sedlčanska. Pořídíte zde turistickou známku, regionální literaturu, pohledy a další suvenýry.

Posilovna Pevan Gym Sedlčany Sedlecká 570 (vedle KDS), 264 01 Sedlčany www.pevangym.ic.cz, e-mail: parnivalec.pv@seznam.cz, tel.: 607 934 281, 607 993 638

Hospoda Krobián Rovina čp. 34, 264 01 Sedlčany Stylová hospoda s pestrou kuchyní, tel.: 602 36 35 31, www.krobian.cz

Městské muzeum Sedlčany Tyršova 136, 264 01 Sedlčany tel.: 318 821 240, www.muzeum-sedlcany.cz

Informace o turistické ubytovně najdete v samostatné položce hlavního menu!

 

Závěrem: Sedlčansko je protkáno řadou cyklistických stezek, z nichž některé jsou vhodné i pro vozíčkáře. Doporučujeme zejména Sukův a Krčínův okruh, o nichž se podrobněji zmiňují samostatné prospekty Sdružení obcí Sedlčanska.