Malířský seminář

Sdružení obcí Sedlčanska pořádalo 3. ročník Malířského semináře pro talentované žáky ZUŠ z Čech – Sedlčansko, Německa – Lunebrug a Polska – Wagrowiec v termínu od 30.6. do 4.7.2016 Tato spolupráce na základě Partnerské smlouvy o spolupráci běží již třetím rokem. První výměnný seminář proběhl v roce 2014 v Německu, na něj navázal druhý ročník, který byl v Polsku. Každá ze tří zúčastněných zemí vybrala 5 talentovaných žáků v oblasti výtvarného umění.

Projekt svou realizací umožnil žákům získání zkušeností z jiné země, umožnil ji seznámení s historií malířství v pořadatelské zemi, zaměřil se na malířské techniky, jejich používání v praxi, umožnil porovnání způsobu výuky v jednotlivých zemích a samozřejmě nedílnou součástí bylo i představení hostitelské země, jejich památek atraktivit, životního stylu atd.

Během semináře žáci nemalovali pouze v interiéru, ale součástí byly i výlety do blízkého okolí. Malovali například ve Skanzenu na Vysokém Chlumci, na Husově kazatelně na Petrovicku, v Petrovicích, Sedlčanech, atd.

Součástí semináře byl i celodenní výlet do prahy, kdy účastníci navštívili Národní galerii, Pražský hrad, Královskou cestu.

Na závěr semináře byla uspořádána slavnostní vernisáž všech prací.

 

 

Akce byla realizována za finanční podpory