Program divadla KDJS Sedlčany - květen 2013

13.05.2013 07:27
15. 5.
18.00

Divadelní sál

Vstupné  80 Kč

Přibližná délka představení 80 min. 
(bez přestávky)

 

Koncert – mimo předplatné 

SEDLČANSKÁ VONIČKA

  ...je další tradiční kulturní akcí v rámci Sukových Sedlčan. Pod tímto názvem se skrývá večer věnovaný sborovému zpěvu, hudbě a tanci. V programu uslyšíme dětský pěvecký sbor ZÁBOJÁČEK, smíšený sbor ZÁBOJ, Lidový soubor ZUŠ Sedlčany a uvidíme i žáky Tanečního oboru ZUŠ. Hostem večera bude Chrámový sbor z Votic.

  


     
od 25. 3.
Koncertní sál

Vernisáž:
25. 3. v 18.00 h

Výstava obrazů

Milan Eberl
Hlava plná hudby

  Milan Eberl se narodil v Praze v roce 1950 jako potomek slavného houslařského rodu. Spolu se svým bratrem Karlem (v současné době houslistou mnichovské filharmonie) byl svým dědečkem od malička veden k muzice a malování. I když od dětství věděl, že jediné co by chtěl v životě dělat, je výtvarničina, byl nucen nejdříve absolvovat gymnázium, poté zdravotní nástavbu a až třetí škola byla SOŠV Hollarova v Praze, kterou ukončil v roce 1975 u profesora Rudolfa Klimoviče. Soukromě studoval malbu u profesora akademického malíře Josefa Hluchého (žáka Františka Tichého). Od té doby se zabýval pouze výtvarnou činností a snažil se stát členem ČFVU. Přestože u výtvarné komise byla jeho práce přijata, nebyl do fondu umělců přijat pro příbuzenský poměr s bratrem, emigrujícím v roce 1971 do NSR. Do fondu umělců byl přijat až začátkem roku 1989. V malířské práci Milana Eberla se odráží jeho blízký vztah k hudbě, přírodě a kráse a jeho citový vztah k životu a lidem. Během své práce se Milan Eberl vypracoval v portrétní tvorbě k osobitému pojetí. K jeho nejzdařilejším patří portréty Paganiniho, Einsteina, J. Suka, V. Hudečka, J. Wericha, V. Brodského, V. Upíra Krejčího, A. Dvořáka, R. Hrušínského a dalších.
Z jeho krajin dýchá pohoda a krása přírody i krásno vybudované lidskou rukou. Jeho zatiší uklidňují. Hudební motivy jsou plné muziky - obzvláště zajímavé jsou pro autora housle. Jeho akty neukazují pouze krásu ženského těla, ale vystihují také stav duše lidské bytosti. Pokoru a obdiv k síle ducha nalezneme v malbách Krista.Kromě malby se Milan Eberl věnuje také grafice, perokresbě, řezbářství a jiným výtvarným činnostem. Jeho práce můžeme nalézt v USA, Kanadě, Německu, Rusku, Švédsku a Austrálii

   

Autoportrét Milana Eberla

 

23. 5.
19.30

Divadelní sál

Vstupné 
přízemí – 410 Kč
balkon – 390 Kč

Přibližná délka představení 120 min. 
(bez přestávky)

 

Koncert –Mimo předplatné

4-TET

  Agentura REMOEX CZ, a.s. uvádí v rámci letošního turné v divadelním sále KDJS koncert populární vokální skupiny 4-TET. Formace vystupuje ve složení

Jiří Korn (baritone)
Jiří Škorpík (baritone)
David Uličník (tenor)
Dušan Kollár (bass)

  Seskupení již 10 let udivuje diváky svými neuvěřitelnými pěveckými, ale i hereckými výkony a nápady. Gentlemani v cylindrech opět připravili originální podívanou v nové verzi programu, která měla premiéru na podzim 2012. 

  4TET byl založen z iniciativy Jiřího Korna v říjnu 2002. Poprvé se tito „muži v černém” představili skladbou „How Deep Is Your Love” 
v provedení „a capella”. Bouřlivá reakce publika, stoupající zájem posluchačů, vystoupení po celé ČR i v zahraničí a časté účinkování v televizních pořadech (Manéž Bolka Polívky, Miss 2003, Zlatá mříž, Gogošou.atd.), byly důvodem pro přípravu mnoha dalších songů (Lady Karneval, Tears In Heaven, Lion King, Addams Family a dalších), k nazkoušení koncertního programu a k vydání tří CD: 4TET 1st (2004), 4TET 2nd (2005) a 4TET 3rd (2008). 
  Umělecky plnohodnotný, precizní a přitom osobitý projev tohoto vokálního seskupení se snoubí s již pověstnou dokonalostí a profesionalitou Jiřího Korna. Úžasné vokální výkony, nepřehlédnutelný design kostýmů Marie Markové a Jana Boušky, překvapivě originální pojetí aranžmá a neotřelé harmonie Jiřího Škorpíka i temperamentní herecké a „taneční” výkony všech aktérů na jevišti. To vše rozhodně nenechá nikoho chladným a odměnou jsou jim vždy vyprodané koncerty s neopakovatelnou  atmosférou. Není tedy divu, že vystoupení 4TETu bývají vyvrcholením jak prestižních akcí, tak i společenských událostí.

  

    

24. 5.
18.00

zámek
Červený Hrádek

Vstupné 180 Kč

Přibližná délka představení 100 min. 
(+ přestávka)

 

49. ročník festivalu Sukovy Sedlčany

MLADOTA ENSEMBLE PRAGUE

...vystoupí na tradičním koncertě v rytířském sále na zámku Červený Hrádek. Repertoár je složen ze skladeb F. X. Richtera, J. Sedláčka, B. Čajkovského, F. Mendelsoohna-Bartholdyho.

  

25. 5.
18.00

zámek
Červený Hrádek

Vstupné 180 Kč

Přibližná délka představení 100 min. 
(+ přestávka)

 

49. ročník festivalu Sukovy Sedlčany

SUKŮV KOMORNÍ ORCHESTR

 Na programu koncertu, který proběhne v krásném prostředí rytířského sálu na zámku Červený Hrádek, budou skladby F. Schuberta, Z. Lukáše a M. I. Glinky

  

31. 5.
19.30

Společenský sál

Vstupné 100 Kč

Přibližná délka představení 100 min. 
(2 přestávky)

 

Koncert – mimo předplatné

TICHÁ POHODA

   Do společenského sálu při stolové úpravě Vás zveme na pohodový swingový a jazzový večer. Jazzová a swingová kapela TICHÁ POHODA vznikla v roce 2010. Hraje skladby autorů G. Millera, C. Bassieho, J. Ježka, M. Svobody a dalších. Posluchači uslyší průřez swingovou hudbou i pár jazzových skladeb současnosti. 
   Složení kapely:
Josef Křížek - alt sax
Ota Kříž - tenor sax
Dana Borovanská - B clarinet, Bass clarinet
Lukáš Kolář - trumpet
Zdeněk Zavřel - trumpet
Miroslav Pšenička - trombon
Marie Křížková - piano
Jiří Výborný - bass
Matěj Pachta - drums.

  

Autor snímku: JaneFoto

Autor snímku: JaneFoto

Autor snímku: JaneFoto

     
Připravujeme na červen 2013

neděle 9. 6.

Františkovo čarování (M. Reifová) – Dětský pořad

  

   

Vstupenky obdržíte v předprodeji na Městském úřadě Sedlčany (náměstí TGM, 
tel.: 318 821 158) nebo půl hodiny před začátkem představení v pokladně kulturního domu. 

Zamluvené vstupenky je nutné vyzvednout nejpozději tři dny před představením. 
Poté budou nabídnuty dalším zájemcům. Zakoupené vstupenky je možné vrátit nejpozději tři dny před představením. Při pozdějším návratu Vám budou peníze vráceny jen v případě prodání Vaší vstupenky.

Vstupenky pro předplatitelský cyklus divadla a poezie na sezónu 2012/2013 
je možné zakoupit v předprodeji v přízemí radnice

 

Zpět