Program divadla KDJS Sedlčany - ŘÍJEN 2012

07.10.2012 09:24
7. 10.
15.00

Divadelní sál

Maminko, tatínku pojďte s námi do divadla

 

Vstupné 80 Kč

Přibližná délka představení 50 min. 
(bez přestávky)

 

Pohádka pro děti a rodiče:

Jako první pořad určený dětem uvedeme v této sezóně pohádku

O PERNÍKOVÉM DĚDKOVI

   Perníkovému dědkovi a bábě se již nelíbí číhat na děti v perníkové chaloupce a tak se vydají do světa hledat štěstí. Díky své nenasytnosti ovšem dědek zůstane uvězněn v chlívku s čuníkem a o pomoc musí požádat Mařenku. Zda se mu podaří dostat na svobodu a jak to dopadne uvidí děti ve veselé pohádce s mnoha písničkami. 
   Hraje Divadlo Andromeda Praha.

  

8. 10.
18.00

Koncertní sál

Vstupné
vstup volný

 

Vernisáž výstavy:

TINGATINGA

  V koncertním sále proběhne vernisáž výstavy obrazů z Tanzanie. Tingatinga je unikátní malířské umění z jižní Tanzanie, jehož motivy vycházejí z africké přírody a odhalují dávné hluboké pouto člověka s přírodou. Díky pestrým barvám a elegantní jednoduchosti vyzařuje z obrazů pohoda a energie, tak vzácná v našem evropském uspěchaném světě.
   Na počátku stál muž jménem Edward Saidi Tingatinga (1937-1972), který pocházel z etnika Makua. V roce 1961 přišel za prací do Dar es Salaamu, kde se začal věnovat malbě. Jeho umění si postupně získalo uznání i nové žáky. Dnes již ve stylu tingatinga tvoří kolem stovky malířů organizovaných ve sdružení „Tingatinga Arts Cooperative Society”. Umělci tvoří svá díla přímo na ulicích nebo ve společné budově Morogoro. Malují na plátno nebo sololitové desky syntetickými barvami. Je téměř zázrakem, že dokážou vytvořit tak nádherná díla v tak tvrdých sociálně-ekonomických podmínkách. Přitom mnoho talentovaných umělců si pouze malováním na přežití své rodiny ani nevydělá.
   Výstava je prodejní a jejím cílem je vzbudit zájem o africké umění a také přilákat malířům tingatinga tolik potřebné zákazníky a sběratele. Výstavu připravil cestovatel Lukáš Synek.

  

10. 10.
19.30

Divadelní sál

Vstupné 150 Kč

Přibližná délka představení 90 min. 
(+ přestávka)

 

Koncert mimo předplatné:

SALOME
- Pásmo písní KARLA KRYLA

   Salome je letošní koncertní novinkou (premiéra byla v červnu 2012). Ačkoliv se jedná o velmi známé skladby, jejich provedení je velmi zajímavé a jejich obsah nám má stále co říci.
  Jak název napovídá, uslyšíme skladby Karla Kryla - např. Bratříčku zavírej vrátka, Veličenstvo Kat, Anděl, Dívka havířka, Lásko a mnoho dalších. Zpívá a celý pořad moderuje známý herec Pavel Batěk.

Účinkují:
Pavel Batěk - zpěv
Barbora Plachá - harfa
Tomáš Kůgel - klarinet
Petr Šťastný - kytara

   

17. 10.
17.00

vestibul

Vstupné  
vstup volný

 

Vernisáž výstavy:

Ve vestibulu KDJS proběhne vernisáž výstavy o.s. Zajíček na koni, která nese název

DVA POHLEDY
ve fotografiích Petra Vopeláka
a Anety Hnykové.

   Výstava je prodejní a bude zahájena 17. 10. 2012 vernisáží a potrvá do 7. 12. 2012. Záštitu nad touto akcí převzalo Město Sedlčany. Na vernisáži vystoupí žáci hudebního a literárně-dramatického oboru ZUŠ Sedlčany.
   „Zajíček na koni” vznikl v roce 2004. Jeho myšlenkou bylo a je pomáhat dětem s handicapy a všem dětem, které to potřebují. Založit organizaci, kde budou pracovat hlavně dobrovolníci, protože ti umí dětem nejlépe ukázat svoji radost z práce s nimi.

   

 
18. 10.
19.30

Divadelní sál

Vstupné 180 Kč

Přibližná délka představení 140 min. 
(+ přestávka)

 

Předplatné divadla:

FAUST A MARKÉTKA

   V divadelním sále KDJS pokračuje letošní předplatitelský cyklus uvedením klasické hry Johanna Wolfganga von Goetha v provedení Městského divadla Mladá Boleslav.
   Přijďte se podívat na jednu z nejlepších her v dějinách dramatu, která se na prknech našeho divadla v provedení MDMB ještě nehrála. Faust je symbolem věčného lidského hledání – je posedlý touhou najít smysl života. Budete překvapeni, jak málo se člověk mění a jak Goethe hovoří přímo z našich duší, které se neustále snaží najít Boha. Někdy zaslepeni za Boha považujeme Ďábla a – ať už vědomě či nevědomě – otevíráme Pandořinu skříňku.

V režii Pavla Kheka hrají:
Petr Halíček, Petr Mikeska, Veronika Kubařová, Lucie Matoušková, Karolina Frydecká, Ivo Theimer 
a hudbu živě vytváří Václav Kořínek.

   23. 10.
19.30

Divadelní sál

Vstupné 100 Kč

Přibližná délka představení 120 min. 
(+ přestávka)

 

Koncert mimo předplatné:

BLUE ORCHESTRA

   V divadelním sále se uskuteční již tradiční podzimní koncert Tanečního orchestru Základní umělecké školy v Sedlčanech, který od letošní sezóny vystupuje pod novým názvem.
   Sedlčanský big band vedený Václavem Caltou se v KDJS představí již poosmé. Uveden bude úplně nový atraktivní program, ve kterém zazní oblíbené a známé melodie a představí se řada hostů.

   

28. 10.
15.00

Divadelní sál

Maminko, tatínku pojďte s námi do divadla

 

Vstupné 80 Kč

Přibližná délka představení 55 min. 
(bez přestávky)

 

Pohádka pro děti a rodiče:

O SNĚHURCE

   Do divadelního sálu KDJS zveme děti a rodiče na romantický pohádkový muzikál na motivy pohádky bratří Grimmů, který uvede Divadlo Kapsa Andělská Hora.
   V jedné zemi za horama vládne starý král a ten se po smrti královny znovu oženil. Nová královna je však zlá a krutá a ze všeho nejvíce nenávidí princeznu Sněhurku. Tak jak je královna zlá, tak je Sněhurka milá a hodná.Všichni ji mají rádi a to je trnem v oku královně. A tak jedné noci povolá lovce, aby Sněhurku odvedl do lesa a tam ji... Naštěstí lesník Sněhurku nechal v lese a vrátil se sám. Sněhurka se v nočním strašidelném lese bojí, ale protože má dobré srdce, ujmou se jí permoníčci a všem se dobře daří. Jen však do té doby, než se krutá královna svého kouzelného zrcadla zeptá: „Kdo je v zemi zdejší nejhezčí a nejkrásnější?“...
   Jak vše dopadne uvidíte sami.

   

     
     
Připravujeme na listopad 2012

úterý 1. 11.
středa 7. 11.
čtvrtek 8. 11.
neděle 11. 11.
pondělí 12. 11.
čtvrtek 15. 11.
19. – 24. 11.

úterý 27. 11.
čtvrtek 29. 11. 

Každý rok ve stejnou dobu – předplatné divadla
MARIMBA LIVE DRUMS – „FEEL THE BEAT” – Koncert
Petr Sůsa - Obrazy – vernisáž výstavy
Pohádka o dvanácti měsíčkách – divadlo pro děti a rodiče
SPIRITUÁL KVINTET – Koncert
HUDCI Z KYJOVA - cimbálová muzika
KABARET - Spolek divadelních ochotníků Sedlčany (5x)
EVA A VAŠEK – Koncert
JEŽEK V KLECI DADA (A. Strejček a M. Rak) – Předplatné
                                                                 poezie

   

Vstupenky obdržíte v předprodeji na Městském úřadě Sedlčany (náměstí TGM, 
tel.: 318 821 158) nebo půl hodiny před začátkem představení v pokladně kulturního domu. 

Zamluvené vstupenky je nutné vyzvednout nejpozději tři dny před představením. 
Poté budou nabídnuty dalším zájemcům. Zakoupené vstupenky je možné vrátit nejpozději tři dny před představením. Při pozdějším návratu Vám budou peníze vráceny jen v případě prodání Vaší vstupenky.

Vstupenky pro předplatitelský cyklus divadla a poezie na sezónu 2012/2013 
je možné zakoupit v předprodeji v přízemí radnice

Zpět