Program KINA KDJS Sedlčany - květen 2013

13.05.2013 07:28
10. 5.
20.00

Délka představení (přibližně, v minutách) 79 min.
Vstupné (Kč) 90,- Kč

 

film Švédsko – drama, thriller (2013)
AVALON
- O ztracených šedesátiletých snílcích, neschopných dospět a přijmout zodpovědnost za své činy. Film je nekonvenčním portrétem stárnoucích lidí, ocitajících se někde mezi společenskou elitou a zločinem, kteří unikají z reality do iluzivního světa bezstarostné zábavy. Lehkovážný život šedesátníka Janneho, vlastníka nového nočního klubu Avalon, se však zkomplikuje nečekanými událostmi s katastrofálními následky. Hrají J. Brost ad.
Mládeži do 15 let nevhodné
11. 5.
20.00

Délka představení (přibližně, v minutách) 110 min.
Vstupné (Kč) 80,- Kč

 

film ČR – dokument (2013)
HLEDÁ SE PREZIDENT
- Jeden z historických okamžiků novodobých českých dějin – první přímou volbu hlavy státu v České republice zachytil režiser T. Kudrna. Na pozadí dramatických událostí doprovázejících první prezidentské volby se tvůrcům podařilo zachytit obraz jednotlivých kandidátů tak, jak je nebylo možné poznat prostřednictvím médií.
Mládeži přístupné
12. 5.
15.00

Představení pro děti

Délka představení (přibližně, v minutách) 66 min.

Vstupné (Kč) 40,- Kč

 

Film ČR – pásmo pohádek (2012)
KAMARÁDI Z TELEVIZE III
- Přijďte se podívat na pohádkové pásmo obsahující tyto pohádky: Z deníku opičáka Maka – dobrodružství u rybníka, Velryba Decimálka – žralok a gramofon, Kosí bratři – jak bylo na pouti,
Kosí bratři – jak jim učaroval létající koberec, Velryba decimálka – želva čtenářka, Sněžný muž Hugo – návrat, O hajném Robátkovi – jak to všechno viselo na tenkým vlákénku, - jak divoké prase napravilo skalku, Jája a Pája – jak zachránili dědu Lebedu.
16. 5.
20.00

Představení filmového klubu

Délka představení (přibližně, v minutách) 74 min.

 

film Československo - režie Věra Chytilová (1966)
SEDMIKRÁSKY
- První barevný snímek Věry Chytilové znamenal v roce 1966 další oslnivý úspěch Československé nové vlny, definoval možnosti domácího autorského filmového experimentu. Dvě hrdinky Marie a Marie jsou zobrazeny jako loutky reagující na zkaženost světa manifestem vlastní zkaženosti. V anarchistickém a feministickém gestu se pak vydávají na apokalyptickou pouť po tehdejším světě, během níž si vyřizují účty s institucemi, autoritami a reprezentanty mužského sexismu a šovinismu...
17. 5.
20.00

Délka představení (přibližně, v minutách) 165 min.
Vstupné (Kč) 80,- Kč

 

film Itálie/USA – western, drama (1968)
TENKRÁT NA ZÁPADĚ
- Návrat legendárního filmu od režisera Sergia Leoneho je mistrovským dílem a jedním z nejlepších westernů vůbec. Harmonika a Cheyennem, každý z vlastních pohnutek, se stávají ochránci Jill proti Frankovi, jehož krutost a ambice už nedokáže ovládnout ani Morton. Tanec smrti, v němž umírají sny i jejich nositelé a odchází starý dobrý Západ, se blíží ke svému poslednímu akordu. Hrají H. Fonda, Ch. Bronson, C. Cardinaleová a další.
Mládeži do 12 let nevhodné
18. 5.
20.00

Délka představení (přibližně, v minutách) 111 min.
Vstupné (Kč) 90,- Kč

 

film Francie – drama (2013)
RENOIR
- Film je založený na skutečném příběhu stárnoucího impresionistického malíře a jeho syna-začínajícího filmaře. Malíř Auguste Renoir i jeho syn Jean jsou poznamenáni smrtí ženy i matky zároveň. Jejich životy však změní mladá kráska s ohnivými vlasy, která jim dodá ztracenou energii a uměleckou inspiraci. Hrají M. Bouquet, Ch. Theretová, V. Rottiers, T. Doret, M. Gleizer a další.
Mládeži do 15 let nevhodné
24. 5.
20.00

Délka představení (přibližně, v minutách) 110 min.
Vstupné (Kč) 90,- Kč

 

film Německo – thriller (2013)
ČTVRTÁ MOCNOST
- Děsivě realistický pohled na život v Moskvě, řízený politickými zájmy. Paul Jensen je novinář, jenž se vydává daleko na východ do Moskvy, aby zde pracoval v bulvárních novinách, které vede Alex Onegin. Paul se seznámí s Katjou, ale od té chvíle se spustí řetězec událostí, jež obrátí Paulův život vzhůru nohama. Musí čelit tajemstvím ze své minulosti a odhalit spiknutí proti němu.Závod s časem začíná...Hrají M. Bleibtreu, K. Smutniak.
Mládeži do 15 let nevhodné
25. 5.
20.00

Délka představení (přibližně, v minutách) 100 min.
Vstupné (Kč) 90,- Kč

 

film Norsko/Švédsko – akční, historické drama
KŘÍŽ CTI
- Hledání lidskosti v nelidských válečných časech a v nelidských životních podmínkách kruté norské zimy. Režiser Naess ve filmu rozehrává emocionálně nabitou a sofistikovanou hru mužských charakterů s rozdílným původem, vzděláním, životními postoji a hlavně s různým vojenským výcvikem v prostoru dřevěné chaty, ze které není úniku, pokud chtějí přežít.Hrají F. Lukas, D. Kross, S. Henrik a další.
Mládeži přístupné
31. 5.
20.00

Délka představení (přibližně, v minutách) 74 min.
Vstupné (Kč) 70,- Kč

 

film ČR – varovný dokument (2013) 
ŠMEJDI
Varovný dokumentární film. Co se skrývá za předváděcími akcemi? Manipulace, nátlak,
ponižování, agrese. Skryté kamery zachytily drsné pozadí předváděcích akcí pro seniory. Co se
opravdu děje na populárních zájezdech s obědem a dárky zdarma? Praktiky ze kterých mrazí. Lži a
promyšlená manipulace, jejímž jediným cílem je donutit bezbranné staré lidi k nákupu předraženého
zboží. Autorky tohoto filmu rok v převleku navštěvovaly akce, kde se důchodcům vymývají mozky a kde mladí lidé nejsou vítáni. Důležitým aspektem tohoto filmu je to, že všichni senioři nad 65 let mají ve všech kinech na tento film volný vstup.
Mládeži přístupné
     
     

Vstupenky na filmová představení je možné zamluvit 1 týden dopředu v kanceláři kina KD od 8.00 do 14.00 hod. ( tel.: 318 822 620) nebo v pokladně kina od 19.00 
do 20.00 hod. ( tel.: 318 822 620)
Zamluvenou vstupenku je nutné vyzvednout nejpozději 30 min. před začátkem představení, jinak bude rezervace zrušena.
    Zakoupenou vstupenku je možné vrátit nejpozději 30 minut před začátkem představení. Za takto vrácenou vstupenku obdržíte peníze zpět ihned. Za vstupenku vrácenou později obdržíte finanční obnos zpět pouze za předpokladu, že bude prodána.

Zpět